Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar Attipasów?

Przy wyborze rozmiaru Attipasów bardzo ważne jest dokładne zmierzenie stopy dziecka, dla którego Attipasy mają być przeznaczone. Aby prawidłowo zmierzyć stopę najlepiej odrysować ją na kartce papieru, a następnie zmierzyć odległość pomiędzy najdalej wysuniętymi punktami . Do zmierzonej długości stopy należy dodać ok 0,5-1 cm rezerwy funkcjonalno-wzrostowej i tak określonej wartości należy szukać w tabeli rozmiarów.

Zbyt mały rozmiar Attipasów może powodować obtarcia palców lub okolic pięty. Zbyt duży natomiast będzie powodował wysuwanie się stopy, dziecko może się potykać i przewracać. Nie ma sensu również kupowanie butów "na zapas", ponieważ stopa w zbyt dużym bucie pracuje nieprawidłowo, a dziecko skupia się na przytrzymywaniu buta na stopie, zamiast uczyć się prawidłowych wzorców chodu.

Jeśli zmierzona długość stopy wypada na granicy dwóch rozmiarów, należy wybrać rozmiar większy.
 

Czy można kupić Attipasy w większym rozmiarze, żeby wystarczyły na dłużej?

Stopa dziecka rośnie bardzo szybko i często pojawia się pokusa, by zakupione obuwie było ciut większe, by mogło dłużej służyć. Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie.

Attipasy, jak każde inne obuwie, powinny być odpowiednio dopasowane do długości stopy. Szczegółowa instrukcja jak je dopasować, znajduje się przy tabeli rozmiarów.

Zbyt duży but będzie powodował wysuwanie się stopy, dziecko może się potykać i przewracać, a odczuwany dyskomfort może skutecznie zniechęcać malca do chodzenia. Stopa w zbyt dużym bucie pracuje nieprawidłowo, a dziecko skupia się na przytrzymywaniu buta na stopie, zamiast uczyć się prawidłowego wzorca chodu.
 

Jak nosić Attipasy?

Attipasy można założyć na bosą stopę zarówno kiedy korzystają Państwo z wkładek, jak i po ich usunięciu. W chłodniejsze dni można założyć Attipasy na skarpetki (cieńsze/grubsze) lub rajstopy. Najważniejszy jest komfort i wygoda małego użytkownika.
 

Czy Attipasy można nosić również na zewnątrz, czy jest to jedynie obuwie domowe?

Attipasy świetnie sprawdzą się zarówno jako kapcie (w domu, żłobku, sali zabaw), jak również jako obuwie do zabaw na świeżym powietrzu w suche i ciepłe dni. Attipasy świetnie sprawdzą się również na basenie czy kamienistej plaży. Ponieważ w ich produkcji nie używa się kleju, nie ma obawy, że but się rozmoczy i rozklei. W chłodniejsze dni Attipasy można założyć na skarpetki lub rajstopy.


Do czego służą wkładki w Attipasach?

Wkładki do Attipasów są dodatkiem, nie częścią produktu, a ich zadaniem jest zwiększenie komfortu użytkownika Attipasów, zwłaszcza w chłodniejsze dni oraz pochłanianie nadmiaru wilgoci. Stosowanie wkładek jest jednak opcjonalne. W niektórych przypadkach ich zastosowanie może utrudniać stopie oddychanie, poprzez ograniczenie przepływu powietrza przez otwory wentylacyjne podeszwy. Wtedy należy je usunąć.


Jak czyścić Attipasy?

Zalecamy pranie ręczne. Mocno zabrudzoną podeszwę można wyczyścić szczotką. Nie należy stosować wybielaczy ani silnych detergentów. Nie suszyć w suszarce bębnowej.


Kiedy otrzymam przesyłkę, jeśli zamówię Attipasy online?

Zamówienia staramy się realizować najszybciej jak to jest możliwe. Zamówienia złożone i opłacone (lub z zaznaczoną płatnością przy odbiorze)  do godziny 15.00 danego dnia roboczego są wysyłane jeszcze tego samego dnia. Pozostałe wysyłane są następnego dnia roboczego. O wszystkich zmianach w planowanych wysyłkach (np. z powodu choroby, urlopu, awarii) informujemy na stronie internetowej.
 

Czy mogę odebrać zamówione Attipasy w jakimkolwiek sklepie partnerskim?

Zamówienia złożone online w naszym sklepie internetowym są realizowane tylko przez nas, a odbiór możliwy jest jedynie w naszym showroomie. Nie ma możliwości odebrania zamówienia w innym sklepie, mimo że ma on w swojej ofercie Attipasy.


Dlaczego jest tylko kilka modeli w rozmiarach 2XL i 3XL?

Attipasy są z założenia butami do nauki chodzenia, i właśnie w tym celu zostały zaprojektowane. Można je nosić zarówno w domu, jako kapcie, ale także na zewnątrz. Im starsze jest dziecko, tym większej ochrony i stabilności wymaga stopa, np. podczas wspinaczek na drzewa czy wysokie drabinki. Aby zapewnić bezpieczeństwo podczas takich aktywności, but powinien być zapinany, uniemożliwiając wysunięcie stopy. Obecny projekt Attipasów, przy jeszcze większych rozmiarach, nie mógłby zapewnić bezpieczeństwa.


Dlaczego mojemu dziecku pocą się stopy w Attipasach?

Podeszwa Attipasów jest wyposażona w otworki wentylacyjne, jednak mimo to czasem pojawiają się informacje, że stopa dziecka się poci. Powodów może być kilka. Choćby sama podeszwa, która jest tworzywem sztucznym, nieoddychającym całą powierzchnią. Dodatkowe przytkanie otworków piaskiem, błotem ogranicza wentylację do zera. Dzieci, którym stopy pocą się wyjątkowo mocno, powinny używać butów skórzanych, ze skórzaną wkładką. Zdarza się, że problem potliwości znika po wyjęciu wkładki, a zastosowaniu w jej zastępstwie cienkich, bawełnianych skarpet typu "stopki" lub po prostu założeniu ich na bosą stopę. Innym dzieciom pomaga natomiast zastosowanie wkładki, pochłaniającej pojawiającą się wilgoć.

Warto zwrócić uwagę również na ilość czasu, jaki dziecko spędza w Attipasach i na temperaturę otoczenia, a także na ruchliwość dziecka. Im dziecko jest bardziej ruchliwe, tym mniej warstw odzieży powinno mieć na sobie - to samo dotyczy obuwia. Może warto wtedy używać Attipasów jedynie jako obuwia na spacery, w suche i ciepłe dni.


Czy mogę wymienić zakupione Attipasy?

Attipasy można wymienić w ciągu 14 dni od otrzymania przesyłki. Warunkiem wymiany jest odesłanie towaru czystego, suchego, nie noszącego śladów użytkowania, w oryginalnym opakowaniu z dołączonym dowodem zakupu (paragon, faktura) oraz wypełnionym formularzem wymiany (lub oświadczeniem napisanym na jego wzór), który jest dostępny w Regulaminie sklepu. Wymieniony towar odsyłamy kurierem, za pobraniem, dołączając paragon na kwotę 12 zł (koszt wysyłki). 

Attipas Polska