Blog menu

Jak pielęgnować i czyścić Attipasy - dziecięce buty na pierwsze kroki?

1692 Views

Ciesz się Attipasami jak najdłużej.

Jeśli jesteś Smart Mamą, to zapewne ucieszy Cię fakt, że buciki dla dzieci Attipas to inwestycja, która się opłaci. Poza oczywistą i niepodważalną cechą jaką jest funkcjonalność, Attipasy są również antyalergiczne i mają uniwersalne zastosowanie.

Attipas to synonim najwyższej jakości, co potwierdzają liczne certyfikaty. Materiały użyte do produkcji pierwszych butów Attipas są nietoksyczne, a zatem bezpieczne dla zdrowia Twojego maluszka.

Obok niepowtarzalnego designu, bezpiecznych materiałów i opatentowanej budowy warto zwrócić uwagę na jeszcze jeden, nie mniej istotny czynnik. Jest nim łatwe czyszczenie. Dla zabieganych mam małych dzieci, to bardzo ważna cecha. Dlatego też na pierwsze buty tak chętnie wybierają Attipasy.

Jeśli będziesz się stosować do kilku prostych wskazówek dotyczących czyszczenia butów dla dzieci Attipas, będziesz dłużej cieszyć się ich dobrym wyglądem i uniwersalnością zastosowania.

Skład materiałowy Attipasów:

Warstwa wierzchnia:

  • bawełna 80%,
  • elastan 17%,
  • przędza gumowa 2%,
  • przędza poliuretanowa 1%.

Podeszwa – nietoksyczny, high-tech TPR

Poniżej przedstawiamy krótki poradnik, dotyczący prawidłowego czyszczenia i konserwacji butów dla dzieci Attipas w celu utrzymania ich w jak najlepszej jakości, aby służyły jak najdłużej także kolejnym pokoleniom.

Jak czyścić buciki dla dzieci Attipas?

 Kto chce potraktować Attipasy w praniu jak zwykłe skarpetki, może je niezamierzenie uszkodzić. Trzeba pamiętać, że w przedniej części buta skarpetka jest naciągnięta. A to sprawia, że jest bardziej podatna na uszkodzenia. Napięta tkanina, zwłaszcza pocierana, szybciej się mechaci. Łatwo ją zaciągnąć i zrobić dziurę.

Mimo to Attipasy mogą być prane w pralce, przy zachowaniu pewnych środków ostrożności. Mechanicznym uszkodzeniom można zapobiec wkładając buciki Attipas do pralki w worku na bieliznę. Wtedy będziesz mieć pewność, że zamki błyskawiczne, napy i rzepy pozostałego załadunku pralki nie zniszczą skarpetki. Pamiętaj również o niskiej temperaturze prania (max 30 stopni).

Aby cieszyć się żywymi kolorami Attipasów zrezygnuj z używania silnych detergentów i odplamiaczy.

Jeśli podeszwa Attipasów jest mocniej zabrudzona i nie wystarczy jej pranie w pralce, możesz wyczyścić ją przy pomocy mydła i gąbki lub małej szczotki (na przykład takiej do paznokci).

Uwaga na kolekcję dla małych alergików (Natural Herb).

Z uwagi na fakt, że do barwienia butów Attipas z kolekcji Natural Herb użyto wyłącznie naturalnych barwników, w ich przypadku zwracamy szczególną uwagę na konieczność czyszczenia ręcznego. Naturalne barwniki są mniej trwałe i jaśniejsze, łatwiej blakną w kontakcie z detergentem. Naturalnym efektem są także przebarwienia, które wynikają z nierównomiernego rozkładania się pigmentu. Jest to zatem naturalne zjawisko, a nie wada produktu. Aby bezpiecznie wyczyścić buty Attipas z kolekcji Natural Herb, zalecamy użycie ciepłej wody z szarym mydłem.

Udanych zakupów!

Mamy zakochane w Attipasach