KORZYŚCI

WARTO WIEDZIEĆ, ŻE:

Attipasy są lekkie, elastyczne i antypoślizgowe. Łatwo je założyć na dziecięce stopy, a dzięki odpowiednio zaprojektowanej podeszwie zapewniają swobodny ruch palców. Elastyczna i cienka warstwa podeszwy umożliwia kształtowanie cech niezbędnych do prawidłowego rozwoju umiejętności stopy:

 • dobrego czucia podłoża i wszystkich nierówności i dostosowanie się do nich;
 • daje możliwość nieskrępowanego doskonalenia reakcji równoważnych stopy i całego ciała;
 • umiejętności przenoszenia ciężaru ciała,

słowem - zapewniają nie tylko idealne warunki mechaniczne, ale też te często ignorowane, pozwalające na stymulację zmysłów u dziecka, czucia i równowagi.

W przypadku Attipasów nie ma znaczenia również problem często sygnalizowany przez rodziców malutkich dzieci - wysokość podbicia. Są w stanie dopasować się i do wypukłej, i do płaskiej stopy.

Attipasy nie potrzebują również modelowanej wkładki. Stopy dzieci do lat 3 charakteryzują się fizjologicznym, płaskim kształtem spodu stopy.

Naturalny kształt podeszwy Attipasów zmusza stopy dziecka do prawidłowej pracy i kształtowania ich cech motorycznych. Można to potraktować jako idealny przykład połączenia ochrony stóp i zapewnienia im niezbędnych warunków do prawidłowego rozwoju.

Oprócz tego Attipasy są przewiewne (dzięki specjalnym otworom wentylacyjnym w podeszwie). Bezpieczeństwo zapewniają również najwyższej jakości materiały, z których Attipasy zostały wyprodukowane - nie zawierają one żadnych szkodliwych substancji, co potwierdzają systematyczne testy toksykologiczne.

Attipasy mogą być używane zarówno jako obuwie indoor'owe (kapcie domowe, obuwie do żłobka, przedszkola), jak i jako obuwie do zabaw na świeżym powietrzu.

To obuwie jest laureatem wielu nagród przyznawanych przez rodziców na całym świecie. 

HISTORIA ATTIPASÓW

Nazwa "Attipas" powstała z połączenia dwóch słów: koreańskiego "atti" (najlepszy przyjaciel) oraz francuskiego "pas" (krok) i w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu "najlepszego przyjaciela pierwszych kroków". W praktyce Attipasy to obuwie umożliwiające małym stopom prawidłowy i nieskrępowany rozwój.

ich opracowanie w 2011 roku poprzedziło 7 lat intensywnych badań prowadzonych we współpracy z Centrum Poznawczo - Behawioralnym Uniwersytetu w Seulu, w których to badaniach wykorzystano wiedzę na temat biomechanicznego rozwoju mózgu.

Dzięki czuciu podłoża i możliwości poruszania palcami dziecko może uczyć się prawidłowego wzorca chodu, przetaczania stopy po podłożu, a tym samym zapobiegamy wadom stóp i postawy.

JAK PAKUJEMY ATTIPASY?

Każda para Attipasów zapakowana jest w półprzezroczyste, elastyczne, eleganckie pudełko z logo Attipas.

SKŁAD MATERIAŁOWY ATTIPASÓW

Warstwa wierzchnia: 
bawełna 80%, 
elastan 17%,
przędza gumowa 2%,
przędza poliuretanowa 1%.

Podeszwa - nietoksyczny, high-tech TPR

Testy

ORYGINALNE ATTIPASY VS. PODRÓBKI

Poniżej krótka instrukcja, która pomoże Wam w dokonaniu właściwego wyboru:
 

 1. Opakowanie wysokiej jakości z oryginalnym logotypem Attipas + etykieta importera P.H. Galant w języku polskim
 2. Kod kreskowy zaczynający się od nr „880” (czyli kraj produkcji – w tym przypadku Korea Południowa)
 3. Wytłoczony napis na podeszwie buta „Made in Korea”
 4. Po 25 oddychających otworków w podeszwie (widoczne na wylot pod światło od wewnętrznej części obuwia)
 5. Wzór 3 kółek na zewnętrznej stronie podeszwy
 6. Papierowa rolka usztywniająca z logotypem Attipas wewnątrz skarpety
 7. Łatwe zginanie podeszwy w 1/3 części buta
 8. Szeroki, lekko uniesiony czubek buta
 9. Elastyczny zapiętek, utrzymujący piętę w odpowiednim miejscu
 10. Niska waga: 90g/para (skarpeta frotte), 80g/para (cienka skarpeta)
 11. Wysokiej jakości materiały bez wybrzuszeń i zbędnych wypustek
 12. Elastyczna i dobrze trzymająca się na nodze skarpeta
 13. Bezwonny zapach

PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE

Pielęgnacja butów dla dzieci Attipas (wszystkie kolekcje z wyjątkiem Attipas Natural Herb). Buty dziecięce Attipas zaleca się czyścić ręcznie lub prać w pralce w cyklu prania tkanin delikatnych, w temperaturze max. do 30°C. Przed włączeniem prania w pralce, buty Attipas należy umieścić w specjalnym woreczku do prania (najlepiej taki do prania bielizny), aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych związanych z otoczeniem innych części garderoby, jak np.: rzepy, zamki błyskawiczne i napy. Kolekcja Attipas Natural Herb dla małych alergików.

Z uwagi na fakt, że do barwienia butów Attipas z kolekcji Natural Herb użyto wyłącznie naturalnych barwników, w ich przypadku zwracamy szczególną uwagę na konieczność czyszczenia ręcznego. Naturalne barwniki są mniej trwałe i jaśniejsze, łatwiej blakną w kontakcie z detergentem. Naturalnym efektem są także przebarwienia, które wynikają z nierównomiernego rozkładania się pigmentu. Jest to zatem naturalne zjawisko, a nie wada produktu. Aby bezpiecznie wyczyścić buty Attipas z kolekcji Natural Herb, zalecamy użycie ciepłej wody z szarym mydłem.

Attipas Polska