HISTORIA

Nazwa "Attipas" powstała z połączenia dwóch słów: koreańskiego „Atti” (najlepszy przyjaciel) oraz francuskiego „Pas” (krok) i w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu „Najlepszego Przyjaciela pierwszych kroków", dlatego właśnie Attipaski są stworzone jako buty do nauki chodzenia dla dzieci. Historia firmy Wildcat Co., Ltd. - koreańskiego producenta funkcjonalnych butów, do którego należy Attipas sięga 2004 roku. Marka Attipas powstała po 7 latach intensywnych badań prowadzonych we współpracy z Centrum Poznawczo - Behawioralnym Uniwersytetu w Seulu, w których to badaniach wykorzystano wiedzę na temat biomechanicznego rozwoju mózgu.

Obecnie buty dla dzieci Attipas dostępne są w większości krajów na całym świecie, mają doskonałe opinie i wciąż zyskują na popularności. Od roku 2013 wyłącznym przedstawicielem marki na Polskę jest Attipas Polska z siedzibą w Warszawie, który prowadzi sprzedaż w sklepie internetowym attipas.pl oraz Allegro.

Attipasy to buciki dla dzieci teraźniejszości i przyszłości. W ciągu ostatnich lat popularność Attipasów wzrosła także w Polsce, które nieustannie cieszą się uznaniem nie tylko mam, ale też ortopedów i fizjoterapeutów.

Attipas to marka globalna. Buciki dostępne są na całym świecie.

FILOZOFIA

Buty Attipas zostały opracowane we współpracy z Wydziałem Ortopedii Uniwersytetu Narodowego w Seulu i wykorzystały wyniki współczesnych badań nad rozwojem stopy dziecka. Istotą stworzenia idealnych butów dla dziecka była budowa stopy nowonarodzonego dziecka, która nie jest wypełniona sztywnymi kośćmi, ale miękką i elastyczną tkanką chrzęstną, której nawet nie sposób zarejestrować na zdjęciu rentgenowskim. Każde odkształcenie chrząstki może negatywnie wpłynąć na cały system ruchu dziecka. Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecięca stopa miała jak najbardziej naturalne środowisko i nic nie powinno uniemożliwiać jej swobodnego ruchu. Buciki dla niemowlaka czy buciki dla dziecka, dla dziewczynek czy dla chłopców, wybór jest prosty - tylko Attipas. Pozytywny wpływ naturalnego chodu na cały organizm oraz na zdrowe stopy dziecka potwierdzają naukowcy specjaliści z całego świata, a chodzenie i bieganie boso stają się coraz bardziej popularne we wszystkich rozwiniętych krajach USA i Europy.

Wszelkie sztucznie zmienione środowisko stopy takie jak sztywny zapiętek i podeszwa, jest dużym obciążeniem dla nóg dziecka. Statystyczne dziecko codziennie pokonuje średnio 18.000 kroków, więc buty niemowlęce, a także buty dziecięce w których się porusza powinny być lekkie i nie stanowić obciążenia dla stopy.

Buciki dziecięce Attipas są lekkie, miękkie i elastyczne. Dlatego łatwo się je zakłada na miękkie i pulchne stopy dziecka, a dzięki odpowiednio wyprofilowanej podeszwie zapewniają swobodny ruch palców. Elastyczna i cienka warstwa podeszwy umożliwia kształtowanie cech niezbędnych do prawidłowego rozwoju umiejętności stopy: dobrego czucia podłoża, wszystkich nierówności, a przez to właściwe dostosowanie się do nich; możliwość nieskrępowanego doskonalenia reakcji równoważnych stopy i całego ciała; umiejętnego przenoszenia ciężaru ciała – słowem zapewnia nie tylko idealne warunki mechaniczne, ale też te często ignorowane, pozwalające na stymulację zmysłów dziecka – czucia i równowagi. Pomimo że nie są one klasyfikowane jako buty ortopedyczne dla dzieci, to są polecane przez ortopedów i fizjoterapeutów na całym świecie.

Wszystkie modele dziecięcych butów Attipas pomagają prawidłowo uformować stopy dzieci sprawiając, że doświadczają prawie chodzenia na boso. Buty Attipas są niezwykle miękkie, elastyczne i naśladują kształt stopy dziecka, aby ułatwić naturalny rozwój nóg dziecka. Co ważne, z uwagi na unikalny kształt i lekkość Attipasów, dzieci przyzwyczajają się do nich bardzo szybko, dużo chętniej i pewniej zaczynają chodzić, a co najważniejsze – nie ściągają ich z nóg!

CZY WIESZ ŻE?

Prawidłowo dobrane buty do nauki chodzenia dla dziecka są niezwykle ważne dla jego rozwoju. Są one gwarancją prawidłowego wzrostu stóp, a to z kolei wpływa na kształtowanie się właściwej postawy i może zapobiegać problemom układu ruchu w dorosłym życiu.

SKŁAD MATERIAŁOWY

Wszystkie buty dla dzieci Attipas są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które nie zawierają substancji toksycznych. Potwierdzają to liczne certyfikaty jakości.

SUROWCE WYKORZYSTANE W PROCESIE PRODUKCJI ATTIPASÓW

Warstwa wierzchnia:
bawełna 80%,
elastan 17%,
przędza gumowa 2%,
przędza poliuretanowa 1%.

Podeszwa - nietoksyczny, high-tech TPR,

Buty z kolekcji NATURAL HERB dla małych alergików

SPECJALIŚCI O ATTIPAS

DOWIEDZ SIĘ

Dlaczego Attipasy polecane są przez specjalistów jako odpowiednie obuwie na pierwsze kroki.


Buty dla dzieci Attipas zyskują na popularności także w Polsce, ale nie tylko dzięki niepowtarzalnym wzorom, ale przede wszystkim z uwagi na ich opatentowany kształt i właściwości, które zostały zauważone przez fizjoterapeutów i ortopedów dziecięcych.

Elżbieta Szeliga fizjoterapeuta metody NDT-Bobath 40 lat pracy z niemowlętami i małymi dziećmi:

Dlaczego warto, aby dziecko chodziło w Attipasach?
Kiedy dziecko przechodzi z etapu czworakowania w pozycję pionową, zaczyna chodzić przy meblach i rozpoczyna samodzielne stawianie pierwszych kroków, wtedy ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia. Dobrym rozwiązaniem na pierwsze buty są Attipasy. To świetne wsparcie dla małych nóżek, które bardzo mocno pracują, podczas nieustannych zmian pozycji i aktywności dziecka. Buty dla dzieci Attipas są gumowe przez co stopy nie ślizgają się na śliskiej podłodze.

Idealnie zaprojektowany kształt buta do stopy dziecka.
Wspaniały kształt Attipasów wspomaga ustawienie stopy poprzez głębokie ustawienie jej z dosyć wysokim kołnierzem, który pomaga w ustabilizowaniu pięty w pionie. A przy tym jest szeroko zarysowana przestrzeń dla stopy, zwłaszcza w obrębie palców. W butach dla dzieci Attipas nie ma ciasnych szwów dookoła stopy, które mogą dawać stopie poczucie ściągania, powodując przynajmniej dyskomfort. Attipasy jako „butki” wspomagające prawidłowy rozwój stopy są miękkie, elastyczne, dające się „wykręcać” we wszystkich płaszczyznach.

Dzięki temu stopa może pracować prawidłowo.
To bardzo istotny element pozwalający stopie na manewr podwinięcia palców, który pozwala w przyszłości na przejście stopy w odbicie z palca przy bardziej zaawansowanym chodzie. Elastyczna budowa umożliwia też skręcanie się stopy na długości, co z kolei jest niezwykle ważnym elementem wypracowującym stopniowe tworzenie się łuku długiego i wysklepienia podeszwy stopy.

Wysokość kołnierza wokół pięty nie przeszkadza w prawidłowym ustawieniu stopy w klęku. Często się zdarza, że cholewka np. buta jest tak wysoka i twarda, że uniemożliwia dziecku taki klęk. A wtedy dzieci często skręcają stopę na zewnątrz po to, aby cholewka nie wrzynała im się w łydkę.Uważam, że Attipasy są idealną osłoną dla stopy, która nie ogranicza naturalnego budowania prawidłowej pracy w czasie ruchu dziecka.

Elżbieta Szeliga fizjoterapeuta metody NDT- Bobath 40 lat pracy z niemowlętami i małymi dziećmi

Attipasy są świetnym wyborem dla dzieci stawiających pierwsze kroczki. Antypoślizgowa podeszwa chroni przed upadkiem, jej elastyczność umożliwia dostosowanie się do podłoża, a dzieci doskonalą reakcje równoważne.

mgr Anna Timmler- Turowska terapeutka NDT-Bobath, fizjoterapeutka dzieci i niemowląt

Attipasy zalecam dzieciom, które nie mają wad stóp. Buciki te nie ograniczają ruchu, nie usztywniają stawu skokowego, dzięki czemu stopa dziecka prawidłowo pracuje.

dr n. med. Tomasz Timmler ortopeda, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii dziecięcej

Zdrowa stopa dziecka potrzebuje mieć pełną swobodę ruchów. Bosa stopa nie ma żadnych ograniczeń. Są jednak sytuacje kiedy potrzebuje ona ochrony przed zimnem, przed nieprzyjaznym podłożem, itp. Wtedy dobrym kompromisem jest obuwie, które nie ogranicza pracy dziecięcej stopy, a jednocześnie ją osłania. Attipas daje takie możliwości. Można je polecić dzieciom, które uczą się chodzić, które jeszcze sporo czasu spędzają w pozycji czworaczej oraz tym które już świetnie radzą sobie z samodzielnym chodzeniem.

Piotr Maciejczak fizjoterapeuta metody NDT-Bobath z 18-letnim doświadczeniem z niemowlętami i małymi dziećmi.
BabyJazz Therapy http://www.bobathpoznan.pl/

CERTYFIKATY

Producent obuwia dziecięcego marki Attipas zwraca szczególną uwagę na jakość i bezpieczeństwo swoich produktów.

Buciki dla dzieci Attipas wykonane są w 100% z nietoksycznych, przebadanych pod względem bezpieczeństwa materiałów. Dzięki unikalnej technologii procesu produkcyjnego, w składzie obuwia nie znajdziemy żadnych niebezpiecznych dla zdrowia materiałów, substancji klejących ani też toksycznych formaldehydów.

Oryginalne buty Attipas posiadają liczne certyfikaty, które zostały przyznane po serii żmudnych testów renomowanych instytutów na całym świecie.

Obuwie dziecięce Attipas pomyślnie przeszły testy toksyczności i formaldehydu przeprowadzone przez KCL i TUV oraz polski Instytut Techniki Górniczej - LABORATORIUM INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I ŚRODOWISKA.

NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Attipas to ulubiona marka obuwia zarówno dzieci, jak i rodziców. Dowodem na to są liczne nagrody i wyróżnienia przyznawane przez prestiżowe kapituły. Wśród najważniejszych polskich nagród, znajdują się:

ZABAWKA ROKU (ZABAWKOWICZ.PL) – wyróżnienie w kategorii NAGRODA RODZICÓW 2019

PRODUKT PRZYJAZNY MAMIE I DZIECKU (ZABAWKOWICZ.PL) – certyfikat KLUBU MAM EKSPERTEK

JAK PAKUJEMY ATTIPASY?

Marka Attipas to synonim NAJWYSZEJ JAKOŚCI. Dlatego też, każda para Attipasów zapakowana jest w półprzezroczyste, elastyczne i estetyczne opakowanie. Dzięki temu obuwie dziecięce Attipas może być praktycznym, ale też eleganckim pomysłem na prezent dla każdego malucha.

PIELĘGNACJA I CZYSZCZENIE

Pielęgnacja butów dla dzieci Attipas (wszystkie kolekcje z wyjątkiem Attipas Natural Herb). Buty dziecięce Attipas zaleca się czyścić ręcznie lub prać w pralce w cyklu prania tkanin delikatnych, w temperaturze max. do 30°C. Przed włączeniem prania w pralce, buty Attipas należy umieścić w specjalnym woreczku do prania (najlepiej taki do prania bielizny), aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych związanych z otoczeniem innych części garderoby, jak np.: rzepy, zamki błyskawiczne i napy.

Kolekcja Attipas Natural Herb dla małych alergików.

Z uwagi na fakt, że do barwienia butów Attipas z kolekcji Natural Herb użyto wyłącznie naturalnych barwników, w ich przypadku zwracamy szczególną uwagę na konieczność czyszczenia ręcznego. Naturalne barwniki są mniej trwałe i jaśniejsze, łatwiej blakną w kontakcie z detergentem. Naturalnym efektem są także przebarwienia, które wynikają z nierównomiernego rozkładania się pigmentu. Jest to zatem naturalne zjawisko, a nie wada produktu. Aby bezpiecznie wyczyścić buty Attipas z kolekcji Natural Herb, zalecamy użycie ciepłej wody z szarym mydłem.

ZALECENIA:

Prać ręcznie w temperaturze do 30°C
Prać w pralce w cyklu delikatnym w temp. do 30°C
Nie czyścić chemicznie
Nie wybielać
Nie prasować
Nie suszyć w suszarce bębnowej

CHARAKTERYSTYKA BUTÓW ATTIPAS:

Bezpieczeństwo potwierdzone certyfikatami
Rekomendowane przez ortopedów i fizjoterapeutów
Wysoka jakość użytych materiałów
Oddychająca i antypoślizgowa podeszwa
Wygodne i ultralekkie (tylko 66 gram rozm.M)- pozwalają na ruch palców i odczuwanie podłoża przez małe stopy
Przewiewna konstrukcja - zapobiega poceniu się stopy
Stymulujące naturalny ruch palców dziecka
Modny design
Duży wybór wzorów i rozmiarów (od 96mm do 155mm)
Łatwe w utrzymaniu czystości - można prać w pralce (w temp. 30 stopni w woreczku do bielizny)
Eleganckie opakowanie - oryginalny pomysł na prezent
Jako buty do wody np. na wakacje nad morzem, na basen
Uniwersalne przeznaczenie - nadają się jako buty OUTDOOR i INDOOR
Koreańska technologia i produkcja

ZASTOSOWANIE

Obuwie na zmianę / kapcie dziecięce (INDOOR):
Twoje dziecko może używać bucików Attipas jako kapcie do przedszkola lub podczas noszenia ich w domu , szczególnie jeśli masz zimną lub śliską podłogę. Attipasy są bardzo łatwe do założenia i zdejmowania, co czyni je bardzo wygodnymi do żłobka lub przedszkola . Nie ma potrzeby wiązania sznurówek lub zapinania ich na zamek. Twoje dziecko może je nosić jako zwykłe skarpetki. Attipas to najlepsze obuwie dla dzieci na publiczne place zabaw, sale zabaw, labirynty, pokoje dziecięce i wiele innych. Możesz je zostawić, nawet jeśli jest tam napis „Nie wchodzić z butami", ponieważ Attipas nie są klasycznymi butami dla dzieci, ale raczej buto-skarpetami. To sprawia, że ​​buty Attipas są wygodne z punktu widzenia higieny, ponieważ stopy dziecka nie dotykają brudnych powierzchni, zwłaszcza w miejscach publicznych, gdzie mogą być narażone na niebezpieczne dla zdrowia stopy bakterie i grzyby Są doskonałym wyborem dla centrów handlowych , szczególnie zimą. Podczas noszenia ciężkiego i ciepłego obuwia, małe stopy mogą się przegrzać, natomiast szybka zmiana na buty Attipas zapewni dziecku komfort bez niepotrzebnych nerwów i płaczu podczas długich zakupów Świetnie sprawdzą się jako buty zapasowe na dziecięce przyjęcia podczas odwiedzin u krewnych i w domach przyjaciół. Są lekkie i elastyczne, przez co zajmują bardzo mało miejsca w torbie matki i można je bardzo szybko założyć.

Buty dla dziewczynki i dla chłopca na wycieczki, spacery (OUTDOOR):
Attipas to idealne buty dla dzieci do spacerów na dworze, gdy jest ciepło i sucho. W butach Attipas Twoje dziecko czuje się komfortowo podczas wspinaczki, skakania i biegania, ponieważ ich podeszwa nie ślizga się i jest bardzo elastyczna . W zależności od temperatury zewnętrznej Attipas można nosić na bosych stopach lub z dodatkową parą skarpet. Obuwie Attipas doskonale nadaje się do spacerów na łonie przyrody , na trawie , małych kamieniach, ziemi, piasku itp . Małe stopy poczują się jakby były boso, a jednocześnie będą chronione przed zranieniami i skaleczeniami. Dziecięce buty Attipas nadają się do spacerów po plaży lub w pobliżu wody, w basenach i naturalnych zbiornikach wodnych. Jeśli zmokną, możesz je wysuszyć tak szybko, jak zwykłe skarpety. Attipas jest najlepszą opcją dla placów zabaw dla dzieci na świeżym powietrzu , ponieważ są lekkie i elastyczne, a stopy dziecka mogą poruszać się swobodnie ułatwiając prawidłowy rozwój stopy.