O Attipas – wszystko, co musisz wiedzieć o naszych bucikach

O Attipas – wszystko, co musisz wiedzieć o naszych bucikach

Pomysłodawcy Attipasów wiedzieli, że idealne buciki dla dzieci powinny być lekkie i elastyczne. Dzięki temu dziecko może zapomnieć, że ma coś na stopach i swobodnie rozwijać swoje ruchowe umiejętności. Takie właśnie są Attipasy. Stwarzają więc idealne warunki mechaniczne do rozwoju zdrowych stóp, najbardziej zbliżone do chodzenia boso, w porównaniu do innych butów dostępnych na rynku. 

Bawełniana skarpetka z domieszką elastanu gwarantuje odpowiednie dopasowanie do stopy. Dzięki temu, przy prawidłowo dobranym rozmiarze, Attipasy trzymają się stopy, nie uciskając jej nawet wtedy, gdy jest pulchna i szeroka, ma wysokie podbicie. To ich kolejna cecha, która sprawia, że dzieci uwielbiają te kolorowe buciki. Właśnie dlatego buciki dziecięce Attipas są tak uwielbiane przez dzieci i rodziców. A także (co najważniejsze) polecane przez fizjoterapeutów i ortopedów dziecięcych jako buciki na pierwsze kroki. Zapraszamy do zapoznania się z opiniami o naszych butach dla dzieci.

Należy tutaj jednak zaznaczyć, że Attipasy nie są butami ortopedycznymi. Nie mają profilowanych wkładek i są polecane przez ortopedów i fizjoterapeutów na całym świecie jako odpowiednie buty do nauki chodzenia dla dzieci bez wad stóp.

Attipas - buty stworzone do nauki chodzenia

Prawidłowo dobrane buty do nauki chodzenia dla dziecka są niezwykle ważne dla jego rozwoju. Są one gwarancją prawidłowego wzrostu stóp, a to z kolei wpływa na kształtowanie się właściwej postawy i może zapobiegać problemom układu ruchu w dorosłym życiu.

Podstawą stworzenia idealnych butów dla dziecka była analiza budowy stóp małych dzieci i zmiany, które można zaobserwować w czasie ich wzrostu. Większość struktur zbudowana jest z tkanki chrzęstnej, bardzo plastycznej i podatnej na odkształcenia. Każde odkształcenie chrząstki może negatywnie wpłynąć na dalszy rozwój małych stóp, a następnie również na cały układ ruchu dziecka. Dlatego bardzo ważne jest, aby dziecięca stopa miała jak najbardziej naturalne środowisko do rozwoju. Najlepiej gdyby dziecko jak najwięcej czasu spędzało boso, na twardym podłożu. 

Właśnie taki cel przyświeca producentom Attipasów, jako nie tylko butów do nauki chodzenia, ale przeznaczonych również dla nieco starszych dzieci, które każdego dnia doskonalą swoją technikę poruszania się. Konstrukcja Attipasów i ich mała waga pozwalają dziecku poczuć się w nich tak, jakby chodziło boso.

Statystyczne dziecko codziennie pokonuje średnio 18.000 kroków, więc buty niemowlęce, a także buty dziecięce, które nosi, powinny być wysokiej jakości i umożliwiać stopom zdrowy rozwój.

Zobacz w naszym sklepie on-line nasze wszystkie buty do nauki chodzenia.

Podeszwa Attipasów – patent na zdrowe stopy

Kształt Attipasów w wielu przypadkach wywołuje uśmiech na twarzy rodzica. Należy jednak pamiętać, że nie jest on przypadkowy. Celem producenta było zaprojektowanie takiej podeszwy, która będzie dopasowana do stopy dziecka, będzie umożliwiała jej prawidłowy rozwój, a dziecku pozwoli swobodnie poruszać się. Cel udało się osiągnąć, a wypracowany model podeszwy chroni patent z 2013 roku.

Elastyczna podeszwa Attipas

Podeszwa Attipasów to tworzywo TPR, używane do produkcji obuwia sportowego. TPR jest odporny na ścieranie, a przy tym bardzo lekki i elastyczny. Dzięki temu Attipasy można wyginać na wszystkie strony. To sprzyja nieskrępowanym zmianom pozycji podczas poruszania się i zabawy, a co za tym idzie - prawidłowemu rozwojowi stopy. Przez cienką podeszwę dziecko czuje wszystkie nierówności, z zaciekawieniem doświadcza zmian charakterystyki podłożaćwiczy reakcje równoważne i prawidłowe przetaczanie stóp, przenoszenie ciężaru ciała.

Przednia część buta, dość szeroka i podwyższona - to także jest niecodziennym widokiem, jeśli chodzi o kształt dziecięcych butów. Ma jednak swój bardzo ważny cel – umożliwić ruch małym, promieniście ułożonym palcom. Ten ruch wzmacnia mięśnie stopy, ćwiczy stawy. Jeśli palce są stloczone delikatne chrząstki mogą się zniekształcać, mięśnie ulegać osłabieniu, a to sprzyja wadom stóp.

Specjaliści o Attipas

Dowiedz się...

Dlaczego Attipasy polecane są przez specjalistów jako odpowiednie obuwie na pierwsze kroki.

Elżbieta Szeliga fizjoterapeuta metody NDT-Bobath 40 lat pracy z niemowlętami i małymi dziećmi:

Dlaczego warto, aby dziecko chodziło w Attipasach?
Kiedy dziecko przechodzi z etapu czworakowania w pozycję pionową, zaczyna chodzić przy meblach i rozpoczyna samodzielne stawianie pierwszych kroków, wtedy ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia. Dobrym rozwiązaniem na pierwsze buty są Attipasy. To świetne wsparcie dla małych nóżek, które bardzo mocno pracują, podczas nieustannych zmian pozycji i aktywności dziecka. Buty dla dzieci Attipas są gumowe przez co stopy nie ślizgają się na śliskiej podłodze. 

Idealnie zaprojektowany kształt buta do stopy dziecka.
Wspaniały kształt Attipasów wspomaga ustawienie stopy poprzez głębokie ustawienie jej z dosyć wysokim kołnierzem, który pomaga w ustabilizowaniu pięty w pionie. A przy tym jest szeroko zarysowana przestrzeń dla stopy, zwłaszcza w obrębie palców. W butach dla dzieci Attipas nie ma ciasnych szwów dookoła stopy, które mogą dawać stopie poczucie ściągania, powodując przynajmniej dyskomfort. Attipasy jako „butki” wspomagające prawidłowy rozwój stopy są miękkie, elastyczne, dające się „wykręcać” we wszystkich płaszczyznach. 

Dzięki temu stopa może pracować prawidłowo.
To bardzo istotny element pozwalający stopie na manewr podwinięcia palców, który pozwala w przyszłości na przejście stopy w odbicie z palca przy bardziej zaawansowanym chodzie. Elastyczna budowa umożliwia też skręcanie się stopy na długości, co z kolei jest niezwykle ważnym elementem wypracowującym stopniowe tworzenie się łuku długiego i wysklepienia podeszwy stopy. 

Wysokość kołnierza wokół pięty nie przeszkadza w prawidłowym ustawieniu stopy w klęku. Często się zdarza, że cholewka np. buta jest tak wysoka i twarda, że uniemożliwia dziecku taki klęk. A wtedy dzieci często skręcają stopę na zewnątrz po to, aby cholewka nie wrzynała im się w łydkę.Uważam, że Attipasy są idealną osłoną dla stopy, która nie ogranicza naturalnego budowania prawidłowej pracy w czasie ruchu dziecka.

Elżbieta Szeliga fizjoterapeuta metody NDT- Bobath 40 lat pracy z niemowlętami i małymi dziećmi

Attipasy są świetnym wyborem dla dzieci stawiających pierwsze kroczki. Antypoślizgowa podeszwa chroni przed upadkiem, jej elastyczność umożliwia dostosowanie się do podłoża, a dzieci doskonalą reakcje równoważne.
opinia fizjoterapeutki na temat bucików Attipas
mgr Anna Timmler- Turowska
terapeutka NDT-Bobath, fizjoterapeutka dzieci i niemowląt
Attipasy zalecam dzieciom, które nie mają wad stóp. Buciki te nie ograniczają ruchu, nie usztywniają stawu skokowego, dzięki czemu stopa dziecka prawidłowo pracuje.
opinia ortopedy na temat Attipasów
dr n. med. Tomasz Timmler
ortopeda, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii oraz chirurgii dziecięcej
Zdrowa stopa dziecka potrzebuje mieć pełną swobodę ruchów. Bosa stopa nie ma żadnych ograniczeń. Są jednak sytuacje kiedy potrzebuje ona ochrony przed zimnem, przed nieprzyjaznym podłożem, itp. Wtedy dobrym kompromisem jest obuwie, które nie ogranicza pracy dziecięcej stopy, a jednocześnie ją osłania. Attipas daje takie możliwości. Można je polecić dzieciom, które uczą się chodzić, które jeszcze sporo czasu spędzają w pozycji czworaczej oraz tym które już świetnie radzą sobie z samodzielnym chodzeniem.
opinia fizjoterapeuty na temat bucików dla dzieci Attipas
Piotr Maciejczak
fizjoterapeuta metody NDT-Bobath z 18-letnim doświadczeniem z niemowlętami i małymi dziećmi. BabyJazz Therapy - bobathpoznan.pl
Moim kursantom i pacjentom polecam buciki Attipas już od pierwszych kroków. Ich podeszwa jest dopasowana do kształtu małej stopy i gwarantuje swobodę ruchu, co jest bardzo ważne dla jej prawidłowego rozwoju.
opinia fizjoterapeuty na temat bucików dla dzieci Attipas
mgr Rita Calderaro-Poczmańska
fizjoterapeutka dziecięca, terapeutka i diagnostka SI, twórca KursNaDziecko.pl

Skarpetobuty Attipas - historia i filozofia marki

Nazwa "Attipas" powstała z połączenia dwóch słów: koreańskiego „Atti” (najlepszy przyjaciel) oraz francuskiego „Pas” (krok) i w wolnym tłumaczeniu oznacza po prostu „Najlepszego Przyjaciela pierwszych kroków". To oznacza, że Attipasy zostały stworzone do tego, by wspierać dzieci w nauce chodzenia.

Historia firmy Wildcat Co., Ltd. - koreańskiego producenta marki butów dla dzieci Attipas, sięga 2004 roku. Powstała ona po 7 latach badań prowadzonych we współpracy z Centrum Poznawczo - Behawioralnym Uniwersytetu w Seulu. W badaniach wykorzystano wiedzę na temat biomechanicznego rozwoju mózgu i układu ruchu małych dzieci, a wszystko po to, by stworzyć obuwie idealne dla tych niezwykle wymagających stóp.

Obecnie skarpetobuty dla dzieci Attipas dostępne są w większości krajów na całym świecie, mają doskonałe opinie i wciąż zyskują na popularności, podbijając serca rodziców i dzieci. Od roku 2013 wyłącznym przedstawicielem marki na Polskę jest P.H. Galant, który prowadzi sprzedaż w sklepie internetowym Attipas.pl

W ciągu ostatnich lat popularność Attipasów wzrosła także w Polsce, gdzie cieszą się uznaniem nie tylko mam, ale są też polecane przez ortopedów i fizjoterapeutów.

dostępność bucików Attipas na świecie

Skład materiałowy Attipasów

Wszystkie buty dla dzieci Attipas są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które nie zawierają substancji toksycznych. Potwierdzają to liczne certyfikaty jakości.

SUROWCE WYKORZYSTANE W PROCESIE PRODUKCJI 
ATTIPASÓW

STANDARDOWA SKARPETKA

Warstwa wierzchnia:
bawełna 80%,
elastan 17%,
przędza gumowa 2%,
przędza poliuretanowa 1%.

Podeszwa - nietoksyczny, high-tech TPR,

Buty z kolekcji NATURAL HERB dla małych alergików

SERIA BAMBOO

Warstwa wierzchnia:
przędza bambusowa (Rayon) 41,1%,
nylon 30%,
bawełna 22,6%,
przędza kauczukowa 3,3%,
przędza poliuretanowa 3%.

Podeszwa: TPR 100% (testowany, nietoksyczny)

SERIA Z TECHNOLOGIĄ MIPAN Aqua-X

Warstwa wierzchnia:
nylon 92,6%,
przędza kauczukowa 3,9%,
przędza poliuretanowa 3,5%

Podeszwa: TPR 100% (testowany, nietoksyczny)

SERIA KNIT SNEAKERS

Warstwa wierzchnia:

bawełna 80%,
spandex 17%
przędza kauczukowa 2%,
przędza poliuretanowa 1%.

Podeszwa: TPR 100% (testowany, nietoksyczny)

Certyfikaty jakości i testy bezpieczeństwa Attipas

Tylko oryginalne obuwie dziecięce Attipas wykonane jest z najwyższej jakości materiałów i posiada najważniejsze certyfikaty bezpieczeństwa (polskie i międzynarodowe), m.in.: PCA, TUV - German Test Institute oraz KCL - Korea Confirmity Laboratories.

Testy materiałowe wykonywane są systematycznie i gwarantują wysoką jakość bucików. Do produkcji Attipasów nie używa się kleju, formaldehydu, BPA, szkodliwych barwników.

Buciki Attipas są bezzapachowe, ponieważ podeszwa to najwyższej jakości TPR, stosowany przez znane na całym świecie marki obuwia sportowego, odporny na ścieranie i odkształcenia.

Obuwie dziecięce Attipas pomyślnie przeszły testy toksyczności i testy na obecność formaldehydu, przeprowadzone przez KCL i TUV oraz Polski Instytut Techniki Górniczej - LABORATORIUM INŻYNIERII MATERIAŁOWEJ I ŚRODOWISKA.

Attipas - nagrody i wyróżnienia

Attipasy są doceniane nie tylko przez ekspertów, ale także przez rodziców, czego dowodem są zdobyte nagrody i wyróżnienia, przyznawane przez prestiżowe kapituły.

Wśród najważniejszych polskich nagród, znajdują się: 

ZABAWKA ROKU (ZABAWKOWICZ.PL) – wyróżnienie w kategorii 

NAGRODA RODZICÓW 2019 PRODUKT PRZYJAZNY MAMIE I DZIECKU (ZABAWKOWICZ.PL) – certyfikat KLUBU MAM EKSPERTEK

Na świecie Attipasy zdobyły tytuł Family Choise Awards (przyznawane przez czytelników magazynów parentingowych w CA), a także w 2017 roku trafiły do GIFT BAG (torebek prezentowych) dla Gwiazd obecnych na uroczystości rozdania najpopularniejszych nagród filmowych - Oskarów.

Kolekcja dla małych alergików - Attipas Natural Herb

Specjalnie z myślą o małych alergikach stworzono dedykowaną kolekcję Attipas Natural Herb, w której zastosowano jedynie naturalne barwniki, pozyskane z korkowca amurskiego i orzecha galasowego.

Dowiedz się więcej o kolekcji Natural Herb.

Jak pakujemy Attipasy?

Marka Attipas to synonim NAJWYSZEJ JAKOŚCI. Dlatego też, każda para Attipasów zapakowana jest w półprzezroczyste, elastyczne i estetyczne opakowanie. Dzięki temu obuwie dziecięce Attipas może być praktycznym, ale też eleganckim pomysłem na prezent dla każdego malucha.

Pielęgnacja i czyszczenie Attipasów

Pielęgnacja butów dla dzieci Attipas (wszystkie kolekcje z wyjątkiem Attipas Natural Herb). 

Buty dziecięce Attipas zaleca się czyścić ręcznie lub prać w pralce w cyklu prania tkanin delikatnych, w temperaturze max. do 30°C. Przed włączeniem prania w pralce, buty Attipas należy umieścić w specjalnym woreczku do prania (najlepiej taki do prania bielizny), aby uniknąć uszkodzeń mechanicznych związanych z otoczeniem innych części garderoby, jak np.: rzepy, zamki błyskawiczne i napy. 

ZALECENIA:

Prać ręcznie w temperaturze do 30°C
Prać w pralce w cyklu delikatnym w temp. do 30°C
Nie czyścić chemicznie
Nie wybielać
Nie prasować
Nie suszyć w suszarce bębnowej

pielęgnacja i czyszczenie Attipasów

Uniwersalne zastosowanie Attipasów

Obuwie na zmianę, kapcie dziecięce.

Twoje dziecko może używać bucików Attipas jako kapcie do żłobka/przedszkola lub jako kapcie domowe, szczególnie jeśli masz zimną i śliską podłogę. Attipasy są bardzo łatwe do założenia i zdejmowania, co doceni każdy samodzielny przedszkolak. Dziecko zakłada je po prostu jak zwykłe skarpetki. 

Attipasy to również najlepsze buciki dla dzieci do szaleństw w salach zabaw i wielu innych miejscach, w których jest konieczność zmiany obuwia.

Są doskonałym rozwiązaniem dla rodziców podczas zakupów w centrach handlowych, szczególnie zimą. W ciężkim i ciepłym obuwiu zimowym małe stopy mogą się przegrzać, natomiast szybka zmiana na buciki Attipas zapewni dziecku komfort podczas długich zakupów i zabezpieczy stopy podczas prób przemierzania sklepowych korytarzy.

Skarpetobuty Attipas świetnie sprawdzą się jako buty na zmianę na dziecięce przyjęcia, podczas odwiedzin u krewnych i przyjaciół. Dzięki temu, że są lekkie i zajmują bardzo mało miejsca, można je mieć zawsze pod ręką, a sposób ich wykorzystania ogranicza tylko nasz wyobraźnia.

Buty na zewnątrz.

Attipasy to idealne buty na spacer i do zabaw na zewnątrz, w dość ciepłe i suche dni. W bucikach Attipas Twoje dziecko może spędzać czas bardzo aktywnie, ponieważ ich podeszwa nie ślizga się i jest bardzo elastyczna

Te skarpetobuty  można zakładać na bosą stopę lub z dodatkową parą skarpet – wszystko zależy od temperatury zewnętrznej i komfortu cieplnego dziecka. Można również zastosować dedykowaną im wkładkę, ale nie jest ona konieczna. Jej zadaniem jest jedynie zwiększenie komfortu noszenia Attipasów na bosą stopę poprzez jej izolację od podeszwy.

Dzieci lubią doświadczać w Attipasach chodzenia po trawie, piasku czy kamieniach, ponieważ cienka podeszwa umożliwia im czucie nierówności, zmiennego podłoża. Dziecko czuje jakby chodziło boso, a jednocześnie jego stopy są chronione przed zranieniami i innymi urazami. 

Skarpetobuty Attipas nadają się do spacerów po plaży, do zabaw na basenie i w naturalnych zbiornikach wodnych. Jeśli zmokną, możesz je wyprać w pralce i wysuszyć tak szybko, jak zwykłe skarpety. 

Podsumowanie - dlaczego warto wybrać Attipasy na pierwsze kroki dziecka?

1. Są polecane przez ortopedów i fizjoterapeutów dziecięcych;

2. Oryginalne Attipasy gwarantują bezpieczeństwo i wysoką jakość wykonania (potwierdzone certyfikatami);

3. Są wygodne i lekkie – to po prostu bawełniana skarpetka z cienką podeszwą; 

4. Mają opatentowany kształt podeszwy - pozwalają na swobodny ruch palców i odczuwanie podłoża przez małe stopy, chroniąc je przed urazami;

5. Są antypoślizgowe i niezwykle elastyczne;

6. Otworki w podeszwie zapobiegają poceniu się stopy;

7. Dzięki bawełnianej, elastycznej skarpetce mogą dopasować się do każdego kształtu stopy, również tej z wysokim podbiciem

8. Design dopasowany do aktualnych trendów;

9. Łatwe utrzymać je w czystości - można prać w pralce (w temperaturze 30 stopni, w woreczku na bieliznę);

10. Ich eleganckie opakowanie sprawia, że są świetnym pomysłem na prezent, np. z okazji baby shower lub na roczek;

11. Mają uniwersalne zastosowanie – jako buty na zewnątrz, jako kapcie, buty do wody, na salę zabaw; 

12. Koreańska technologia i produkcja gwarantuje wysoką jakość.

buty do nauki chodzenia Attipas