Blog menu

Buty dla dzieci – subiektywny poradnik (przed)zakupowy.

Dowiedz się na co zwrócić uwagę, gdy planujesz zakup butów dla dziecka. W artykule znajdziesz obiektywne wskazówki i subiektywne porady.

Ale jak wybrać te najlepsze buty dla dziecka?

Jak dokonać zakupu butów dla malucha, który nie będzie tylko impulsywnym działaniem pod wpływem kuszącej reklamy wykreowanej przez speców od marketingu?  No właśnie, temat zakupu butów dla dziecka na pewno nie jest łatwy, mamy więc kilka cennych wskazówek :)

My, mamy z bagażem doświadczeń i wiedzy, przygotowałyśmy dla Was krótki przewodnik na temat tego jak skrócić  cały proces zakupowy do minimum.

Po pierwsze zapytaj o rekomendację fizjoterapeutę lub ortopedę dziecięcego. Jeśli nie masz takiej możliwości, sprawdź rekomendacje specjalistów na stronie marki butów dla dzieci (na pewno pochwalą się pozytywną opinią). Po drugie i trzecie – zwróć uwagę na cechy obuwia. Tak, to najważniejsze przy doborze odpowiedniego obuwia dla dziecka. Im  but ma ich więcej, tym lepiej.

Ważne jest źródło pochodzenia i jakość. Najlepsze buty dla dzieci to te, które mają odpowiednie certyfikaty jakości i bezpieczeństwa.

Czytasz etykiety na żywności, którą kupujesz? To samo rób z butami dla dzieci. Sprawdź ich skład. Ważne, żeby nie zawierały szkodliwych dla zdrowia aldehydów (to odpowiednik tych niezdrowych „E” w żywności.)

Małe dzieci są bardzo żywiołowe i odważne w odkrywaniu świata. Aby zapewnić im bezpieczeństwo podczas aktywności należy zwrócić uwagę na podeszwę – powinna być ona elastyczna i antypoślizgowa.

Przód buta powinien być szerszy (umożliwiający swobodny ruch palców), nieco uniesiony do góry (by łatwiej przetoczyć stopę) i zaokrąglony, by dziecko nie potykało się. Środkowa część buta powinna być dopasowana, by stopa nie miała możliwości przesuwania się na boki. Takie samo zadanie ma zapiętek. Odpowiedni but nie powinien krępować kostki, by dziecko mogło swobodnie wstawać, kucać, siadać i stawiać pierwsze kroki. Warto również zwrócić uwagę na to, czy but jest łatwy do zakładania – im więcej możemy zrobić miejsca dla małej stopy podczas wkładania jej do buta, tym lepiej.

Ale, ale… o ile uśmiech dziecka jest najważniejszy

to komfort mam jest równie istotne. Wszak wiadomo jest nie od dziś, że „HAPPY MUM HAPPY LIFE”. Dlatego też, przy wyborze perfekcyjnych butów dla dziecka kieruj się także ich względami praktycznymi. Jak wiadomo, cała garderoba dziecka, niczym magnez przyciąga wszelkie zabrudzenia, dlatego  tak ważne jest, aby buty dziecka można było łatwo wyczyścić, a nawet uprać. Pozostają jeszcze dwie ważne kwestie – materiał, z którego wykonane jest obuwie oraz dobór odpowiedniego rozmiaru. O ile w kwestiach materiału intuicja i doświadczenie podpowiadają, że powinny być to materiały naturalne, bezpieczne i oddychające, o tyle z doborem rozmiaru jest więcej problemów. Stopa dziecka szybko rośnie, a w dodatku dopiero podczas chodzenia układa się w swojej funkcjonalnej pozycji (staje się o kilka milimetrów dłuższa). Dlatego dopierając rozmiar należy do długości stopy malucha doliczyć około centymetra rezerwy.

I ostatnia kwestia

Niemniej istotna, czyli DESIGN! Tak, to coś, na co warto zwrócić uwagę. Bo przecież buty dla Twojego najpiękniejszego na świecie dziecka również muszą być też ładne i modne. Może trudno będzie je dopasować do Twojej torebki, ale jeśli tylko marka obuwia dziecięcego posiada bogatą kolekcję wzorów i modeli, to śmiało KUPUJ.

Reasumując

To Ty dokonujesz ostatecznego wyboru pierwszych butów dla swojego dziecka. Naszym celem jest wskazanie obuwia dziecięcego, które posiada wszystkie powyższe korzyści, dlatego polecamy buty dziecięce Attipas.

Marka Attipas powstała po  7 latach intensywnych badań prowadzonych we współpracy z  Centrum Poznawczo – Behawioralnym Uniwersytetu w Seulu. Attipasy zostały opracowane i są produkowane w Korei Południowej, czyli państwie które słynie z rewolucyjnych rozwiązań  i najnowocześniejszych technologii.

Po pięciu latach obecności w Polsce, Attipas, czyli pierwsze buty na pierwsze kroki, zyskują na coraz większej popularności. W Polsce przyjęło się określenie „Attipaski” jako synonim najlepszych butów do nauki chodzenia. Ale Attipas to nie tylko produkt dla maluchów, świetnie się sprawdzą również jako kapcie do żłobka czy przedszkola.

Wejdź na stronę attipas.pl i dowiedz się więcej. Poznaj opinię specjalistów na temat Attipasów. wybierz model, odpowiedni rozmiar obuwia Twojego dziecka i zamów przez e-sklep Attipas. Pamiętaj, jeśli zrobisz Attipasowe zakupy przez internet, masz prawo do odstąpienia od umowy. Możesz także wymienić buty dziecięce Attipas w ciągu dwóch tygodni od taty zakupu.

Udanych zakupów!

Mamy zakochane w Attipasach