Blog menu

Jak dobrać rozmiar butów dla dziecka?

5427 Views

Czy wiecie, że w obliczu zakupów obuwia dla dziecka, jest to najczęściej zadawane pytanie? Okazuje się, że nie bez powodu. To naprawdę nie jest takie proste, aby prawidłowo dobrać rozmiar butów do małej stopy. W tym artykule postaramy się dokładnie wyjaśnić jak to dokładnie zrobić.

Kiedy kupić pierwsze buty?

Ten upragniony moment, kiedy Twoje dziecko staje przy meblach, zaczyna coraz śmielej stawiać pierwsze kroki zaliczając przy tym spektakularne upadki zakończone nierzadko rozdzierającym płaczem… Znasz to, prawda?

To teraz przygotuj się na tupot małych stóp. To właśnie ten moment, kiedy powinnaś pomyśleć o zakupie dobrego obuwia dziecięcego na pierwsze kroki swojego dziecka. Kiedy już dojdziesz do tego wniosku, musisz dobrać odpowiedni rozmiar butów! To bardzo ważna czynność, która okazuje się być nie taką oczywistą.

Na pewno każda z Was ma swoje patenty na mierzenie stópki swojego dziecka i uważa je za najlepsze. Ale my chcemy Wam przedstawić najprostszą i najskuteczniejszą metodę na dobranie rozmiaru butów dla dziecka. W sumie jakby się zastanowić, to nie jest to tylko sposób na dziecięce stopy, ale też te całkiem dorosłe.

Bajecznie łatwe?

To może zacznijmy jak w bajce, bo przecież rzecz dotyczy małych dzieci

Za górami, za lasami był sobie patyczek, który odmierzał centymetry małych, bosych stópek. Został wystrugany przez Pinokio, ale jak to z drewnem bywa, pozostawił w małej stópce kilka drzazg. I od tej pory mała stópka już więcej nie dała sobie zmierzyć centymetrów, które były potrzebne do uszycia siedmiomilowych butów.

Kochane mamy, o patyczkach zapominamy! Równie nieskuteczną metodą wydaje się mierzenie stopy dziecka na tzw. „Śpiocha”, gdy noga unosi się w powietrzu jak ten słynny kwiat lotosu na tafli jeziora. Nie jest to dobry to pomysł.

Aby dopasować idealny rozmiar buta dziecięcego należy wyposażyć się w prosty zestaw kartki A4 oraz czegoś do pisania. Następnie postępuj zgodnie z poniższą instrukcją:

  1. Postaw (ale nie trzymaj w powietrzu, bo będzie jak na tafli jezi0ora) swoje dziecko jedną stopą na kartce papieru
  2. Delikatnie naciśnij górną część stopy i palce dziecka, aby się upewnić czy są płaskie i nie są zwinięte (nie rób tego na siłę, zniechęci się jak z patyczkiem)
  3. Wprawnym ruchem ręki odrysuj kontur stopy dziecka (nie musi być tak ładnie jak u Malczewskiego czy Picasso, no chyba że ładniej)

Zrobione? Łatwe, prawda? Jeśli nadal masz wątpliwości - obejrzyj film.

To teraz pierwsza linia, która znajduje się powyżej najdłuższego palca Twojego dziecka, wskazuje prawidłowy rozmiar. Odmierz go linijką lub centymetrem krawieckim i zapisz wynik (nie zapamiętuj, nie możesz przecież pamiętać o wszystkim). Do tego wyniku dolicz niezbędną rezerwę (0,5cm-0,8cm) i otrzymanego wyniku szukaj w tabeli rozmiarów.

Ważna rada – pamiętaj aby zmierzyć obie stopy, ponieważ mogą się one od siebie różnić. Dobierz rozmiar według dłuższej stopy. Przy zakupie butów Attipas skorzystaj z poniższego przewodnika po rozmiarach:

Długość wkładki
(cm)
Rozmiar obuwia
Attipas
Dostępne
modele
10,8 19 Zobacz
11,5 20 Zobacz
12,5 21,5 Zobacz
13,5 22,5 Zobacz
13,5 24 KNIT Zobacz
14,5 24 Zobacz
14,5 25 KNIT Zobacz
15,5 25,5 Zobacz
15,5 26 KNIT Zobacz
16,5 27 KNIT Zobacz
17,5 28,5 KNIT Zobacz
18,5 30 KNIT Zobacz

Teraz zostało Ci już tylko przejść do sfinalizowania zakupów i gotowe. Możesz być pewna, że kupując dziecięce buty dla dziewczynki lub chłopca przez sklep internetowy Attipas, dobrałaś właściwy rozmiar butów dla swojego dziecka.

Pamiętaj też, że stopa dziecka rośnie w zastraszającym tempie (dlatego Attipas ma bogatą rozmiarówkę butów dla dzieci) i niezależnie od czasu, który upłynął od ostatniego pomiaru wykonuj tą czynność każdorazowo przed zakupem butów dla dzieci Attipas.

A dlaczego warto wybrać właśnie buciki dla dzieci Attipas? O tym przeczytasz w opinii specjalistki od rehabilitacji dzieci.

Udanych pomiarów:)

Mamy zakochane w Attipasach.