Blog menu

Dlaczego warto, aby dziecko chodziło w Attipasach? - opinia specjalistki

1588 Views

Buty dla dzieci Attipas zyskują na popularności także w Polsce i to nie tylko dzięki niepowtarzalnym wzorom. Przede wszystkim z uwagi na ich opatentowany kształt i właściwości, które zostały zauważone przez fizjoterapeutów i ortopedów dziecięcych.

Elżbieta Szeliga fizjoterapeuta metody NDT-Bobath 40 lat pracy z niemowlętami i małymi dziećmi:

„Dlaczego warto, aby dziecko chodziło w Attipasach?

Kiedy dziecko przechodzi z etapu czworakowania w pozycję pionową, zaczyna chodzić przy meblach i rozpoczyna samodzielne stawianie pierwszych kroków, wtedy ważne jest dobranie odpowiedniego obuwia. Dobrym rozwiązaniem na pierwsze buty są Attipasy. To świetne wsparcie dla małych nóżek, które bardzo mocno pracują, podczas nieustannych zmian pozycji i aktywności dziecka. Buty dla dzieci Attipas są gumowe przez co stopy nie ślizgają się na śliskiej podłodze.

Idealnie zaprojektowany kształt buta do stopy dziecka.

Wspaniały kształt Attipasów wspomaga ustawienie stopy poprzez głębokie ustawienie jej z dosyć wysokim kołnierzem, który pomaga w ustabilizowaniu pięty w pionie. A przy tym jest szeroko zarysowana przestrzeń dla stopy, zwłaszcza w obrębie palców. W butach dla dzieci Attipas nie ma ciasnych szwów dookoła stopy, które mogą dawać stopie poczucie ściągania, powodując dyskomfort.

Attipasy jako „butki” wspomagające prawidłowy rozwój stopy są miękkie, elastyczne, dające się „wykręcać” we wszystkich płaszczyznach. 

Dzięki temu stopa może pracować prawidłowo.


Wysokość  kołnierza wokół pięty nie przeszkadza w prawidłowym ustawieniu stopy w klęku. Często się zdarza, że cholewka np. buta jest tak wysoka i twarda, że uniemożliwia dziecku taki klęk. A wtedy dzieci często skręcają stopę na zewnątrz po to, aby cholewka nie wrzynała im się w łydkę.
To bardzo istotny element pozwalający stopie na manewr podwinięcia palców, który pozwala w przyszłości na przejście stopy w odbicie z palca przy bardziej zaawansowanym chodzie. Elastyczna budowa umożliwia też skręcanie się stopy na długości, co z kolei jest niezwykle ważnym elementem wypracowującym stopniowe tworzenie się łuku długiego i wysklepienia podeszwy stopy.

Uważam, że Attipasy są idealną osłoną dla stopy, która nie ogranicza naturalnego budowania prawidłowej pracy w czasie ruchu dziecka.”

Więcej na temat Attipasów w opinii specjalisty dowiesz się >> tutaj <<