Blog menu

Jak odróżnić oryginalne buciki Attipas od podróbek?

2261 Views

Nasza przygoda z bucikami Attipas zaczęła się kilka lat temu, kiedy to nasz synek zaczynał stawiać swoje pierwsze kroki. Pamiętam, że miałam problem, by dobrać mu odpowiednie obuwie. Skarpetki z antypoślizgowymi punkcikami na podeszwie nie zdawały egzaminu na śliskiej podłodze. Równie słabo sprawdzały się podczas spacerów, kiedy to mały chciał od czasu do czasy wyjść z wózka i wykonać kilka kroków. Natomiast zwykłe buty były za ciężkie i zauważyłam, że zaczyna w nich szurać nogami, zamiast je unosić. Wtedy właśnie mój podróżujący wówczas po świecie mąż trafił na Attipasy i przywiózł do domu jedną parę. To był strzał w dziesiątkę! Tego właśnie potrzebowałam ja i stawiający swoje pierwsze kroki maluch. Od tego zaczął się pomysł wprowadzenia tych bucików do nauki chodzenia na polski rynek.

Od tego czasu wiele się zmieniło. I w świadomości ludzi, i w zaopatrzeniu rynku. Attipasy wypełniały pewną niszę, która teraz coraz bardziej się wypełnia. Powstaje wiele nowych marek bucików dla dzieci, a także skarpetobutów, które do złudzenia przypominają Attipasy.

Skąd się wzięły buciki Attipas?

Kształt podeszwy Attipasów nie jest przypadkowy. Jego powstanie poprzedziło siedem lat badań, prowadzonych we współpracy z Uniwersytetem w Seulu. To właśnie tam, w Korei Południowej, powstał pierwszy egzemplarz bucików do nauki chodzenia Attipas. Zastosowana technologia produkcji podeszwy i jej kształt zostały opatentowane, więc nikt nie może wykorzystywać identycznych wytycznych przy swojej produkcji. A to oznacza, że wszystkie inne buciki dla dzieci, które wzorowane są na Attipasach, jedynie je naśladują. Chyba że ich producenci przeprowadzili własne badania. Nie ma zatem gwarancji, że będą odpowiednie i bezpieczne dla małych stóp. (Więcej na temat zdrowych stóp możecie przeczytać tu)

Dzięki swojej genezie i użyteczności buciki do nauki chodzenia Attipas bardzo szybko zyskały pozytywne rekomendacje mam i specjalistów. Ortopedzi i fizjoterapeuci polecają je jako obuwie do nauki chodzenia >> klik

Uniwersalne przeznaczenie bucików do nauki chodzenia Attipas

Attipasy sprawdzają się jako buciki na długie spacery i zabawę na świeżym powietrzu (od wiosny do jesieni). Są świetną propozycją na obuwie na zmianę do domu, przedszkola czy żłobka. Można ich używać na basenie (dzięki antypoślizgowej podeszwie) i na kamienistej plaży.

Dlaczego oryginalne buty dla dzieci Attipas są tak wyjątkowe?

Oto kilka najważniejszych powodów:

Nic więc dziwnego, że Attipasy w ekspresowym tempie stały się popularne w gronie polskich młodych mam, wśród których nie brakuje także tych znanych i powszechnie lubianych (jak np. Natalia Siwiec, Marina Łuczenko-Szczęsna, Sylwia Bomba i innych).

Uwaga na podróbki!

Niestety wraz ze wschodzącą „karierą” obuwia dziecięcego Attipas, coraz częściej można natknąć się na podróbki, które wyglądem do złudzenia przypominają Attipasy. Należy pamiętać, że zarówno znak Attipas, jak i produkty tej marki są opatentowanymi produktami. Pojawiające się na rynku podróbki nie dają gwarancji bezpieczeństwa materiałów, a ich podeszwa jest wykonana jedynie "na kształt" attipasowej, nie trzymając odpowiednich, otrzymanych w badaniach proporcji.

Pamiętaj Droga mamo, że tylko oryginalny kształt Attipasów jest bezpieczny dla stopy Twojego dziecka! Wszystkie produkty marki Attipas posiadają liczne certyfikaty potwierdzające najwyższą jakość użytych materiałów.

Jak odróżnić oryginał od podróbki? #attipasoriginals

Poniżej krótka instrukcja, która pomoże Wam w dokonaniu właściwego wyboru: