Blog menu

Skarpetobuty Attipas dla małych alergików.

Żyjemy w cywilizacji, która poza galopującym rozwojem posiada niestety wiele skutków ubocznych. Jak wiadomo, nie są one przyjazne dla naszego zdrowia i samopoczucia. Jedną z tych niepożądanych cech są alergie dziecięce, które bardzo się rozpowszechniły na przestrzeni ostatnich lat. Głównie w dużych aglomeracjach miejskich.

Smog, modyfikowana żywność, czy niskiej jakości syntetyki używane do produkcji tanich zabawek i odzieży mogą wywołać różnego rodzaju alergie u małego dziecka.

Na szczęście na rynku jest coraz więcej propozycji dla dzieci z nadwrażliwościami. Tkaniny bambusowe, naturalne barwniki, czy kolekcja skarpetobutów Attipas dla małych alergików. Więcej na temat wyboru ubrań dla dziecka z alergią przeczytasz w tym wpisie.

Definicja alergii i jej podłoże.

W ogólnej nomenklaturze alergia to nadwrażliwość organizmu na różnego rodzaju białka pochodzenia obcego, jak np. białka mleka krowiego, pyłków roślin, czy wydzielin zwierząt. Układ odpornościowy każdego alergika traktuje takie białka jak coś niepożądanego,  wytwarzając do walki z nimi przeciwciała IgE. Tak wyprodukowana „amunicja” łączy się z tzw. komórkami tucznymi (obecnymi we wszystkich tkankach organizmu). Gdy wróg wkroczy do organizmu, uwalniają z nich histaminę i inne mediatory reakcji alergicznej. Te zaś wywołują różne objawy uczulenia, np. katar sienny, astmę, czy wysypkę.

Jak stwierdzić alergię u dziecka?

Aby stwierdzić alergię u dziecka najlepiej wybrać się do lekarza alergologa i dermatologa, jeśli alergia obejmuje zmiany skórne. Po wykonaniu badania ogólnego i wywiadu z rodzicem małego pacjenta, lekarz może zalecić przeprowadzenie testów skórnych na podejrzane alergeny. Proces nie jest bolesny, ale może powodować swędzenie skóry dziecka w miarę aktywowania się alergenu. Zwykle testy końcą się po 48 godzinach.

Odzież i buciki dla małego alergika.

Jeśli Twoje dziecko ma już rozpoznaną alergię przez lekarza, wybieraj odzież i buty, które mają w składzie jak najwięcej naturalnych składników. Sprawdź ofertę skarpetobutów Attipas z kolekcji NATURAL HERB, zaprojektowanych dla małych alergików. Zastosowano w niej naturalne barwniki pozyskiwane z KORKOWCA AMURSKIEGO i ORZECHA GALASOWEGO. Obydwa składniki posiadają NATURALNE właściwości, dlatego też nie podrażniają wrażliwej skóry dziecka.

Korkowiec amurski był dawniej powszechnie stosowany w medycynie. Ma właściwości wysuszające i jest polecany wrażliwej skórze. Natomiast orzech galasowy wykorzystywano jako naturalny środek do farbowania włosów. Zarówno dawniej jak i dziś używa się go w produkcji środków farmakologicznych.

Buty dla dzieci Attipas z kolekcji NATURAL HERB występują w trzech neutralnych i ponadczasowych wzorach. Aktualnie w portfolio marki Attipas są trzy modele: Natural Herb2ToneNatural Herb PinkNatural Herb Blue.

Czyszczenie i konserwacja butów dla dzieci z kolekcji Attipas Natural Herb.

Z uwagi na fakt, że do barwienia butów Attipas z kolekcji Natural Herb użyto wyłącznie naturalnych barwników, zaleca się czyszczenie ręczne. Naturalne barwniki są bowiem mniej trwałe i jaśniejsze, przez co łatwiej blakną w kontakcie z detergentem.  Modele z kolekcji Attipas Natural najlepiej czyścić z użyciem ciepłej wody i szarego mydła.

Podsumowując – drogie mamy, wybierajcie tylko sprawdzone produkty, które są przyjazne małym alergikom.

Zobacz całą kolekcję butów dziecięcych Attipas Natural Herb dla małych alergików.

Więcej na temat bucików Attipas przeczytasz na stronie O Attipas.

Udanych zakupów!

Mamy zakochane w Attipasach