Blog menu

Na skarpetkę? Na bosą stopę? Jak nosić buciki dla dzieci Attipas?

13196 Views

Buciki dla dzieci Attipas wyglądają dość nietypowo. To połączenie skarpetki z podeszwą z tworzywa TPR (używanego w butach sportowych), która zapewnia małej stopie dziecka to, czego ona najbardziej potrzebuje:

- ma optymalnie zabudowaną piętę, dzięki której stopa nie wykrzywia się na boki;

- bucik jest dopasowany w śródstopiu, utrzymuje stopę w odpowiedniej pozycji;

- podeszwa nie jest profilowana, więc stopa ma pełne pole do ćwiczenia swoich mięśni;

- podeszwa jest cienka i elastyczna, więc dziecko może swobodnie zmieniać pozycje podczas zabawy, a także czuje podłoże, co dodatkowo rozwija je poznawczo, ćwicząc przy tym zmysł równowagi;

- szeroki i podwyższony przód chroni palce przed urazami, pozwalając im swobodnie się poruszać (o tym dlaczego jest to bardzo ważne możesz przeczytać w artykule o zdrowiu stóp dziecka).

Lekkość i elastyczność podeszwy Attipasów sprawia, że dziecko czuje się w nich jakby chodziło boso. To właśnie filozofia BAREFOOT przyświecała pomysłodawcom bucików dla dzieci Attipas. Jest ona szczególnie ważna w czasie, gdy stopa dziecka rozwija się najbardziej intensywnie, czyli od pierwszych kroczków. Dlatego warto wiedzieć jakie kwestie wziąć pod uwagę wybierając pierwsze buty dla dziecka. Możesz się o tym dowiedzieć z TEGO wpisu.

Wraz z upływem czasu wymagania stóp zmieniają się, a gdy dziecko porusza się już naprawdę szybko i pokonuje coraz wyższe przeszkody, zmieniają się też wymagania wobec obuwia. To właśnie kwestie bezpieczeństwa decydują o tym, że Attipasy produkowane są tylko do rozmiaru 25,5.

Attipasy to coś więcej niż zwykła antypoślizgowa skarpetka, a jednak nie są do końca „prawdziwymi” butami. To powoduje, że pojawiają się pytania na temat ich używania.

buciki-dla-dzieci-attipas
buciki-dla-dziei-attipas

Jak nosić buciki dziecięce Attipas?

Odpowiedź na to pytanie zależy od dziecka, od zastosowania Attipasów i od temperatury otoczenia.

Attipasy jako kapcie dla dziecka

Kapci używamy w zamkniętych pomieszczeniach (domu, żłobku czy przedszkolu). Temperatura w nich najczęściej przekracza 20°C, więc aby zapobiec przegrzaniu i poceniu się stóp rekomendujemy zakładać Attipasy na bosą stopę. Wiemy jednak, że zwłaszcza jesienią i zimą może być to trudne i wymagać zdejmowania w żłobku czy przedszkolu skarpetek lub rajstop, więc w takiej sytuacji należy obserwować dziecko i brać pod uwagę jego komfort.

kapcie-dla-dzieci-attipas
kapcie-dla-dziecka-attipas

Attipasy jako buciki na zewnątrz

Używając bucików dla dzieci Attipas podczas spacerów i do zabaw na świeżym powietrzu kryterium również jest temperatura otoczenia i komfort dziecka. W chłodniejsze dni możemy wykorzystać modele ze skarpetką frotte (np. TAKIE), a dodatkowo zastosować wkładkę i założyć bucik na rajstopy lub skarpetki. W upalne dni wystarczą same Attipasy, szczególnie modele dedykowane na tę porę roku (znajdziesz je w sekcji Attipasy z cienką skarpetką). Charakteryzują się one specjalnie zaprojektowaną, przewiewną i szybkoschnącą skarpetką, która jest niższa niż w standardowych modelach. Ten rodzaj Attipasów jest również rekomendowany do zabaw na plaży i na basenie.

buciki-do-wody-dla-dzieci

Najważniejsza jest obserwacja dziecka. Jeśli stopa jest spocona jest to sygnał, że dziecku jest za gorąco i trzeba pozbyć się jakiejś warstwy lub spróbować zastosować wkładkę.

A Ty Kiedy najczęściej używasz Attipasów. Pochwal się w komentarzu i zainspiruj nasz #teamattipas.