Blog menu

Attipasy z grubszą skarpetką, czyli jakie?

3944 Views

Każdy, kto chociaż raz odwiedził naszą stronę internetową z bucikami Attipas, zdążył zauważyć, jak wiele wzorów i kolorów tych skarpetobutów znajduje się w ofercie. Są kolekcje typowo dziewczęce i te najczęściej wybierane dla chłopców. Mają ciemne i jasne podeszwy, są bardziej lub mniej eleganckie.

Jednak warto również wiedzieć, że niektóre modele różnią się między sobą długością i grubością skarpetki. Ta wiedza jest o tyle cenna, że pomoże uniknąć rozczarowań, gdy Attipasy zakupione jako kapcie do żłobka okażą się być właśnie tymi z grubszą skarpetką, będą powodowały dyskomfort i pocenie się stóp.

Typy skarpetek w Attipasach

Krótka i przewiewna

To typ skarpetki w modelach Cool Summer i See Trough. Jest ona niemal przezroczysta i została stworzona przy użyciu technologii AquaX. Oznacza to, że jej struktura szczególnie ułatwia wentylację, a zmoczone Attipasy bardzo szybko schną. Przy tym są przyjemne w dotyku i komfortowe w użytkowaniu. Mimo że są to modele szczególnie dedykowane na lato (upalne dni, zabawy w wodzie), to z powodzeniem można ich używać w okresie jesienno-zimowym, właśnie jako kapcie. Modele z cienką skarpetką znajdziesz w tej selekcji.

Standardowa skarpetka

Dostępna w większości modeli Attipasów. To po prostu skarpetka znana nam z codzienności. Bawełniana z domieszką elastanu, który ułatwia jej zakładanie. Attipasy z tym rodzajem skarpetki są najbardziej uniwersalne w zastosowaniu.  Można ich używać jako kapci (najlepiej na bosą stopę i bez wkładki) lub bucików na zewnątrz. Sprawdzą się zarówno na placu zabaw, jak i na plaży. Można ich używać także do wody. W chłodniejsze dni można je włożyć na skarpetki lub rajstopy i zastosować dedykowane wkładki. Ich zadaniem jest dodatkowa izolacja stopy od podłoża.

Część modeli ma wywijaną skarpetkę (np. kolekcja Two Style) i w zależności od potrzeb oraz temperatury zewnętrznej można samemu dostosować jej wysokość.

Grubsza skarpetka

Attipasy z grubszą skarpetką są szczególnie polecane na spacery i zabawy na świeżym powietrzu w chłodne wiosenne i jesienne dni. Mogą być również używane w pomieszczeniach o niskich temperaturach, na podłodze z zimnych płytek i ogólnie wszędzie tam, gdzie zapewnią komfort cieplny, a nie będą powodować przegrzewania się stóp. Skarpetka w tych modelach jest dwuwarstwowa, dzięki czemu jest też odporniejsza na uszkodzenia. Dodatkową warstwę izolującą od zimnego podłoża zapewni wkładka.

Mam nadzieję, że ten artykuł pomoże Wam wybrać odpowiedni model, dostosowany do potrzeb i warunków, w których buciki dla dzieci Attipas mają być używane.